parallax background

Máchovo jezero –
ráj pro děti i rodiče

Máchovo jezero se svým okolím nepatří jen dospělým. I děti zde najdou dostatek aktivit i míst, kde se mohou dlouho a dobře bavit. Což samozřejmě ocení i rodiče. Ať už hledáte poznání nebo odlehčení, možností máte víc než dost. Níže vám představíme některé z nich.

Zoopark Doksy – bílí lvi i černí panteři

Klasická ZOO je celodenní záležitost. Děti se proto mohou v půlce unavit a v lepším případě jen nestihnete obejít všechna zvířata. V Doksech ale najdete miniZOO, která vám zabere mnohem méně času, a je o to zajímavější. Provozuje ji totiž rodina Berousků, která si na každou novou sezónu přichystá nějaké překvapení. Ať už nové zvíře nebo slavnostní křest mláďat. Nechybějí ani atrakce jako skákací hrad, historický kolotoč nebo jízda na ponících.


Muzeum Čtyřlístek – návrat v čase i pro dospělé

Myšpulínovy vynálezy, Fifinčina kuchyně plná dobrot. Bobík a jeho svaly i Pinďův opatrnější přístup. V městské knihovně v Doksech najdete malé muzeum věnované Čtyřlístku včetně jednotlivých postav v životní velikosti. Zároveň se dozvíte něco o historii samotného komiksu a jeho přípravě. Děti zde najdou také místo na hraní nebo kreslení. Mimochodem, věděli jste, že Čtyřlístek se celý odehrává v okolí Máchova jezera a první díl vyšel už v roce 1969?


Historický vláček kolem Máchova jezera

Rádi byste se jen nechali svézt a kochali se vyhlídkou na krásnou přírodu a zajímavé okolí? V tom případě nasedněte do historického vláčku a projeďte se kolem kopce Borný se zastávkami u pouťových atrakcí, motokár, minigolfu nebo přímo u zámku Doksy.


Chraňte lesy, jejich pověsti a strašidla

Rok 2011 se stal podle OSN Mezinárodním rokem lesů. Aby se co nejvíc lidí dozvědělo o jejich významu, můžete i s dětmi vyrazit za lesními strašidly do lesoparku Masarykovy sady v Doksech. Třeba potkáte Hejkala Bázlivého, Skřítka ze slatinského vrchu nebo Vílu Hospodářku. V městečku se po procházce občerstviíte točenou zmrzlinou nebo domácí limonádou v některé z kaváren nebo cukráren.


LakePark – tady vaše dobrodružství začíná

Zhruba 30 metrů od LakeParku je navíc volně přístupné dětské hřiště. Tam si můžete odpočinout a přitom mít potomky neustále na očích. Nedaleko vybavených apartmánů najdete i Aquapark Staré Splavy, kde máte k dispozici lehátka, šlapadla, skluzavky nebo trampolíny. Až si budete o celém dni večer vyprávět u společné večeře na terase, budete si jistí, že vyrazit na „Mácháč“ bylo nejlepší rozhodnutí.

Jaké jsou možnosti ubytování u Máchova jezera a jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Nejste si jisti, zda je pro Vás ubytování v apartmánech to pravé? Podívejte se na náš krátký přehled.
Nemusíte čekat na léto, na jaře je u nás také krásně. Připravili jsme pro Vás pár jarních tipů zde.
Nyní můžete navíc využít slevu 25 % na jarní termíny (platí na 4 noci a více). Budiž příkladem tato rezervace.

Ceny / Rezervace